RŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
10.3. 16:30 hod.
KP BRNO - BLK Slavia Praha, čtvrtfinále play-off
Další utkání budou 13.3. v Praze a 15.3. v Brně
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Domácí úkoly pro USK

V minulých sezonách se basketbalistky USK koncem února už soustředily na vyvrcholení Euroligy, nyní po vyřazení z elitní soutěže je čekají dva domácí úkoly: obhajoba prvenství v lize a návrat na trůn v ČP. V RENOMIA ŽBL je v sobotu na programu poslední 18. kolo základní části a Pražanky si zahrají v SH Královka s KP Brno (17:00).


Tým USK postupuje do play off (nadstavba se letos nehraje) suveréně z první pozice, hostující celek je zatím v ligové tabulce třetí. Ovšem v případě porážky v Praze a výhry Žabin v Chomutově klesne na čtvrté... Se Žabinami má totiž KP na skóre horší vzájemnou bilanci. 


V ligové dohrávce ve středu ve Strakonicích si Pražanky s chutí zastřílely (147:41), brněnská obrana by však měla klást mnohem větší odpor. Lednový vzájemný souboj v hale Vodova skončil 57:89 pro hosty.


V generálce na eurocupovou a euroligovou bublinu domácí basketbalistky předvedly velice odvážný první poločas a v sobotu by mohly při lepší produktivitě favorizovaný kolektiv zaskočit i více. Družstvo KP vyrazí do souboje na úrovni evropských pohárů kompletní a povzbuzené posledními výhrami nad Slavií v RŽBL a Hradcem Králové ve čtvrtfinále ČP.


Kénik na závěr základní části DO-TO-HO...!!!

Domácí úkoly pro USK