RŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
10.3. 16:30 hod.
KP BRNO - BLK Slavia Praha, čtvrtfinále play-off
Další utkání budou 13.3. v Praze a 15.3. v Brně
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Favorit trestal ztráty

Basketbalistky KP mají za sebou základní část RENOMIA ŽBL, v posledním 18. kole prohrály v SH Královka s ligovým suverénem USK Praha 40:87. V tabulce mají stejnou bilanci 12/6 jako Žabiny, ale na skóre horší vzájemnou bilanci a tak před play off je první kvarteto seřazeno následovně: 1. USK, 2. Hradec Králové, 3. Žabiny a 4. KP.  


Ve čtvrtifinále budou královopolská děvčata bojovat od 8.3. v sérii na tři výhry s dalším družstvem z hlavního města, pátou Slavií. Pokud uspějí tak v semifinále pravděpodobně narazí na USK.


Pražanky usilují o jedenáctý tuzemský titul v řadě, v sobotním utkání s KP se utrhly hned v první čtvrtině a v dalším průběhu rozdíl narůstal až na 48 bodů. Brňanky se sice dostávaly do střeleckých pozic, měly však jen 21,5% úspěšnost z pole, trojky 24/2, tentokrát se neprosazovaly opory z první pětky. Domácí favorit trefil 54 bodů z vymezeného území, 30 bodů dal z brejků, 28 ztrát KP potrestal 33 body!


Hlasy trenérů


Pavel Kubálek, asistent USK: "Těšili jsme se na utkání s dobrým soupeřem. Očekávali jsme, že nás prověří. Naše hráčky zaslouží pochvalu za obranu, byly tam dobré celé úseky, něco však ještě nebylo podle našich představ. Jsme za takový zápas rádi a doufáme, že budou i další."


Dušan Medvecký, KP Brno: "Nastoupili jsme s velkým respektem, nedávali šoupáky, družstvo USK si naopak samozřejmě věří. Zklamala mě naše první pětka, nebyla tam žádná energie, tu přinesly do zápasu až hráčky z lavičky. Domácí basketbalistky ukázaly, proč jsou euroligovým týmem."


USK Praha - KP Brno 87:40 (27:9, 47:18, 69:30)


Body: Jones 24, Voráčková 19, Režan a Dojkič 8 - Fadrhonsová, Kopecká a Potter 6, Březinová 5, Beránková a Zohnová 4, Hynková 3, Remenárová, Hadačová a Page 2, fauly: 17:15, TH: 16/12:12/10, trojky: 3:2, rozhodčí Hošek, Peterková a Hendrich, hráno bez diváků.

Favorit trestal ztráty