ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Jeden zápas, dvě soutěže

O nastávajícím víkendu vstoupí ŽBL do druhé poloviny základní části. Přituhuje zejména v boji o nejlepší osmičku, mezi zájemci o postup do play off je i VALOSUN KP. K tomu nutně potřebuje uspět v neděli na hřišti jedenáctého DSK Basketball.


Je třeba příliš neopěvovat  zápas v Brně (95:68), soupeř s řadou posil ještě nebyl sehraný. Síla Pražanek se vykrystalizovala pod košem, což je pro hostující kolektiv - vzhledem ke zdravotním problémům pivotky Sprague - nepříjemné. V Radotíně působící klub má na kontě dvě výhry (nad Pardubicemi a Karlovými Vary) a je v tabulce ŽBL předposlední. nikoliv však úplně bez šance na play off.  Brňanky budou zlobit tradiční opory - Bortelová, D´Amico, Brown, Mersch, Špirková a trojkařka Huňková.


Utkání se opět započítává do Středoevropské ligy skupiny B, oba celky mají za sebou neúspěšné výjezdy na východ. DSK Basketball prohrál ve středu ve Sp. N. Vsi, VALOSUN KP v Aradu. Takže pokud jde o únavu, měly by na tom být hráčky podobně. Brňanky nastoupí ve stejném složení jako v Rumunsku, ale jejich projev musí být odvážnější a koncentrovanější. Začátek důležitého duelu je v neděli 25.11. v 17 hodin. 


 

Jeden zápas, dvě soutěže