ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Strakonice už nejsou v krizi

O naději budou bojovat basketbalistky Strakonic v Králově Poli ve 20. kole ŽBL. V sobotu si vítězstvím mohou udržet naději na osmičku, v případě porážky je čeká zřejmě nudná skupina A3.


Utkaní bude prestižní pro domácí Šárku Pospíšilovou, před 3 roky nastupovala právě ve Strakonicích s Balákovou či Jeništovou. "S novým trenérem Benešem a s dvěma americkými poslilami Thomas a Selby přijedou Jihočešky vyhrát, potřebují body. Největší nebezpečí hrozí od dlouhých, Krížová a Jílečková patří k nejlepším pivotům v lize," hodnotila Šárka, které se v neděli dařilo proti Karlovým Varům, kde také v minulosti hrávala... Naopak strakonický dres oblékají dvě bývalé Brňanky, Křížová a Mračnová.


Zatímco desáté Strakonice se touží dostat do play off, sedmý VALOSUN KP se chce posunout ještě před nadstavbou co nejvýše k páté pozici. Dva nejbližší domácí zápasy (Strakonice, VŠ Praha) jsou schůdné, únorový finiš v základní části proti euroligistům (USK, IMOS) už méně.


V listopadu ve Strakonicích vyhrál brněnský tým 94:71, jenže soupeř byl v krizi, teď už pod trenérem Benešem šlape. V sobotu prohrál nešťastně o bod se silnými VŠ. V hale na Vodově čeká diváky od 16.30 hodin bezesporu zajímavá podívaná.


 

Strakonice už nejsou v krizi