ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
4.11.2020...?
KP BRNO - ZVVZ USK Praha...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

Co vymyslet na VŠ?

Netradičně v pátek 22. března se pohrnou davy fanoušků do haly na Vodovu (ti s klubovou šálou některého z brněnských sportovních klubů mají vstup VOLNÝ a s bubnem, trumpetou, či oddílovou šálou - navíc i pivo ZDARMA!), od 17.30 zde změří síly basketbalistky VALOSUNu KP Brno a VŠ Praha. V této sezoně se sejdou už popáté. V ŽBL se třikrát radovaly Pražanky, ve Final 6 ČP naopak Moravanky.


Naposledy se oba celky  střetly v sobotu 16. března  na Folimance v rámci řádného 4. kola skupiny A2 ŽBL. Kromě úvodu se hrálo pod taktovkou domácích a výhra o 26 bodů přisuzuje týmu VŠ roli favorita i pro páteční dohrávku 1. kola skupiny A2. Zvlášť, když zraněná královopolská opora Fontenette teprve odložila berle a zkouší chodit.


Co by měl udělat VALOSUN KP, aby soupeře překvapil? Hrát podobně jako na turnaji ČP v Mladé Boleslavi, tedy s nasazením, přitlačit v osobních soubojích. Utkání bude asi opět bolet. Trenér Svoboda  určitě upozorní na hvězdné trio VŠ Dotson, Reisingerová a Callens, zaměří se i na vlastní nedostatky: bude třeba se vyvarovat zbytečných ztrát, koncentrovat se na trestné hody a pokusit se mít více tříbodových pokusů než VŠ. A pilování obrany (zóna?) bude hlavní náplní  tréninků na Vodově.


V tabulce skupiny A2 se vyjasňuje, VŠ Praha se zřejmě usadí na celkově páté příčce a může se těšit v play off na Trutnov. VALOSUN KP a VŠE jako šestí a sedmí se podělí o IMOS a Hradec Králové. Jasno bude až ve středu 27.3., kdy je na programu právě vzájemná bitva VALOSUN KP - VŠE (17:30). V obou důležitých soubojích s pražskými celky spoléhají hráčky i vedení oddílu také na pomoc letos velmi početného publika.

Co vymyslet na VŠ?