ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
4.11.2020...?
KP BRNO - ZVVZ USK Praha...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

CEWL začíná ve Vídni

Po Eurolize startuje i další pohárová soutěž s účastí českého týmu - Středoevropská liga (CEWL). VALOSUN KP obhajuje bronzovou příčku z letošního domácího Final Four a v úvodním kole narazí v úterý 12.11. od 19.30 h. na Flying Foxes SVS Post Vídeň.


Oba celky patří k tradičním účastníkům CEWL, Brňanky ještě nechyběly ani v jednom z ročníků! Úterní souboj v hale vídeňské Postakademie berou ambiciózní a nebezpečné Lišky velice vážně, v místní rakousko-slovenské soutěži cizinkami (vč. Slovenky Lichnerové) prošpikovaný kádr nemá soupeře, o víkendu zvítězil v Grazu o 64 bodů. "Musíme si uvědomit, že tak snadno ve Středoevropské lize vyhrávat nebudeme," krotí nadšení vídeňský kouč Lászlo Sterbenz.


VALOSUN KP po sobotní jednoznačné výhře v ŽBL nad DSK Basketball nastoupí k zápasu Středoevropské ligy z pozice aktuálně druhého nejlepšího českého týmu a měl by potvrdit své kvality. Trenér Svoboda pravděpodobně protočí více děvčat, aby rozložil síly před nedělním duelem 15. kole ŽBL v Karlových Varech a úterním (19.11.) s rumunskou Alba Iulií ve 2. kole CEWL. Ve skupině má Královo Pole ještě únorového vítěze Final Four - ICIM Arad a slovenské Piešťany.

CEWL začíná ve Vídni