ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
4.11.2020...?
KP BRNO - ZVVZ USK Praha...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoubadminton kovařovicovatenis horovaSimost

Návrat dvou pivotů

Po vánoční přestávce pokračuje ve středu 15. ledna pátým kolem Středoevropská liga basketbalistek (CEWL). Začíná odvetná část a VALOSUN KP má svému soupeři z Vídně co oplácet. U Dunaje Brňanky podlehly rakouské cizinecké legii 50:82...!


V městské hale na Vodově by se měla po necelých 2 sezónách strávených převážně ve společné slovensko-maďarské lize představit i 24 letá a 190 cm vysoká pivotka Markéta Zatloukalová, která basketbalově vyrostla v Králově Poli. Tato bývalá juniorská reprezentantka sbírala zkušenosti ve Sp. N. Vsi a Petržalce. V novém roce se však vrátila i přes jiné nabídky do týmu VALOSUNu KP Brno. Domácí podkošovou dvojici Sprague, Švrdlíková podpoří také Lenka Šípová, která se objeví na palubovce po dlouhodobém zranění.


Na  úterním tréninku nacvičovaly Brňanky zejména akce na zónu, s níž si ve Vídni neporadily. Létající lišky dirigované rtuťovitou Američankou Peddy v odehraných 4. kolech CEWL porazily ještě Alba Iulii a jsou v tabulce třetí. VALOSUN KP je pátý bez výhry, ale odhodlaný přenést dobré výkony z ligy i do Evropy.


Důležitý středeční duel 2. týmu tabulky ŽBL a vedoucího celku rakousko-slovenské ligy začíná v Králově Poli v 17.30 hodin.

Návrat dvou pivotůNávrat dvou pivotůNávrat dvou pivotů