Výhra po drtivém finiši
Skvělým výkonem v poslední čtvrtině otočily basketbalistky KP utkání 7. kola Chance ŽBL v Chomutově. Domácí fanoušci za stavu 52:42 už chystali vítězné oslavy, ale čekal je šok. Závěrečná desetiminutovka skončila 10:26, celkově zápas 60:68!
Brňanky dohromady 30 minut před kamerami TV Nova Sport 1 prohrávaly a až drtivým finišem si vydřely cennou výhru. Oba celky nastoupily bez zraněných opor, Levhartice bez Bartoňové, KP bez Dominicy Hynkové a Anežky Kopecké.
V úvodu se eurocupové týmy přetahovaly o vedení, ve druhé čtvrtině se však Levhartice rychle odpoutaly dvěma trojkami na 25:19 a náskok až 10 bodů si udržovaly i po přestávce. V koncovce měly ale více sil Brňanky, v 35. min. vyrovnaly na 54:54 a když Swartz trojkou otočila skóre na 57:60, tak se zápas definitivně zlomil v jejich prospěch.
Napínavá byla za stavu 60:63 poslední minuta, ale Eliška Žílová a Kateřina Galíčková proměnily pět ze šesti šestek a naladily pozitivně své družstvo na středeční duel s Ragusou v EuroCupu.
Moravanky měly méně ztrát (18:14) a chomutovské chyby dokázaly trestat (10:22). Levharticím nepomohlo ani 20 útočných doskoků, nemohou se chlubit ani úspěšnosti střelby z pole - 29,9%:40,4%.
Hlasy po utkání
Marcela Krämer, trenérka KP Brno: “Zlom v utkání přinesla naše zlepšená obrana, muselo se přerušit dávat koš za koš. Nedaly jsme do zápasu co se mělo, naštěstí jsme závěr takticky zvládly.”
Petr Treml, trenér Chomutova: “Nám se tři čtvrtiny dařilo udávat tempo, ale potom došel kyslík a malinko tam byla i nervozita z toho, že by se dalo vyhrát. Poslední čtvrtinu jsme odevzdali.”
Levhartice Chomutov - KP Brno 60:68 (19:19, 36:30, 50:42)
Body: Brejchová a Rokošová 17, Krejzová 10 - Galíčková 14, Žílová a Vondráčková 13, Svatoňová a Calvert 7, Swartz 6, E. Kopecká 4, Hibalová a Veselá 2, fauly: 21:19, TH:17/11:19/16, trojky: 9:6, rozhodčí Musil, Peterková a Znamínko, 514 diváků.